Tag Archives: Tutoria

Formació del Professorat Primer Trimestre 2019-20

Accions Formatives

1r Trimestre 2019-20

MEDIADORS DEL PENSAMENT

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Javier BAHÓN
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 4/10/2019 [16-20h] i 5/10/2019 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio OBERT FINS A OMPLIR PLACES

 

HABILITATS MINDFULNESS PER A DOCENTS

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Fernando TOBÍAS
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 25/10/19 [16-20h] i 26/10/2019 [8:30h.-14:30h.]

SEGONA CONVOCATÒRIA: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-14:30h.]
Places: 30 a cada taller

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 5/10/2019

 

FORMACIÓ DEL PROFESSORAT NOVINGUT – Canvi de dates

[9h.][Dirigit al professorat nouvingut dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Urko CUEVAS, Agustí PUIGSERVER, Josep Lluís LLEDÓ i Eva MARTORELL
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-13:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 27/09/2019 al 14/10/2019

 

COORDINACIÓ INTERCENTRES EN ELS EQUIPS DE PASTORAL – Canvi de seu i dates

[12h.][Dirigit als Coordinadors de Pastoral dels Centres Diocesans]

Ponent: Urko CUEVAS, Toni MORENO
Lloc: CC Santa Maria, CC Santa Magdalena Sofia, Escolania de Lluc

Dates i horari: 24/10/19, 13/2/20, 28/5/20

Places: 30

inscripcio Fins dia 15 d’octubre

 

ELS PROJECTES DE COMPRENSIÓ: UNA METODOLOGIA INNOVADORA

[10h.][Dirigit al professorat de Secundària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Natalia MANGADO
Lloc: Santa Magdalena Sofia (C/ Francesc Martí i Mora 42, 07011 Palma)

Dates i horari: 8/11/19 [de 16 a 20h], 9/11/19 [de 8:30 a 14:30h]

Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 15/10/2019

 

PROJECTES DE COMPRENSIÓ A L’AULA COOPERATIVA

[10h.][Dirigit al professorat d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Almudena MEROÑO
Lloc: Santa Magdalena Sofia (C/ Francesc Martí i Mora 42, 07011 Palma)

Dates i horari: 8/11/19 [de 16 a 20h], 9/11/19 [de 8:30 a 14:30h]

Places: 30

inscripcio Des de dia 20/09/2019 al 15/10/2019

 

UN VIATGE CAP A L’INTERIOR DE LA PERSONA

[20h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Josean MANZANOS
Lloc: Sant Pere (Carrer Baltassar Valentí 76, 07008 Palma)

Dates i horari:  
8/11/19 [de 16 a 21h], 9/11/19 [de 9 a 14h]7/02/20 [de 16 a 21h] i 8/02/20 [de 9 a 14h]
Places: 30

inscripcio Des de dia 20/09/2019 al 20/10/2019

 

 

COMPETÈNCIES EMOCIONALS PER AL BENESTAR I LA FORMACIÓ INTEGRAL HUMANA

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Raúl GENOVÉS
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-13:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

MATEMÀTIQUES COMPETENTS PER A LA VIDA

[9h.][Dirigit al professorat de Primària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Miquel SIQUIER
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-13:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 30/10/2019

 

CREACIÓ AUDIOVISUAL A L’AULA

[9h.][Dirigit a tot el professorat  dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Héctor VIDAL
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-13:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

AVALUACIÓ COMPETENCIAL

[9h.][Dirigit a tot el professorat  dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Tomeu CASTELL
Lloc: La Immaculada (Carrer Robert Graves 38, 07015 Palma)

Dates i horari: 19/11/19
[16:30h-19:30h], 4/02/2020 [16:30h-19:30h] i 25/02/2020 [16:30h-19:30h]
Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 30/10/2019

 

PROJECTES I TAC [3ª convocatòria]

[10h.][Dirigit preferentment a professorat d’ESO i Batxiller]

Ponent: Rosa LIARTE
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 29/11/19 [16-20h] i 30/11/2019 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

VISUAL THINKING [3ª Convocatòria]

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Garbiñe LARRALDE
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 29/11/19 [16-20h] i 30/11/2019 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

LA PSICOMOTRICITAT A INFANTIL I PRIMÀRIA

[28h.][Dirigit al professorat d’infantil i primer cicle de primària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Cristina MARTÍNEZ
Lloc: Sant Pere (C/ Baltassar Valentí 76, 07008 Palma)

Dates i horari: 29/11/19
[de 16 a 20h], 30/11/19 [de 8:30 a 13:30h], 14/02/20 [de 16 a 20h], 15/02/20 [de 8:30 a 13:30h],  29/06/20 [de 9 a 14h] i 30/06/20 [de 9 a 14h]
Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 30/10/2019

Anuncis

Formació del Professorat 2018-19 (1)

Accions Formatives

1 Trimestre

EINES DIDÀCTIQUES I METODOLÒGIQUES PER A LA INNOVACIÓ I MILLORA EDUCATIVA

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Javier BAHÓN
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 19/10/2018 [16-20h] i 20/10/2018 [8:30h.-14:30h.]

Places: 120

inscripcio Des de dia 24/09/2018 al 07/10/2018

EQUIPS DIRECTIUS: PLA ESTRATÈGIC I PROJECTE EDUCATIU. NOUS TEMPS, NOUS ENFOCAMENTS.

[10h.][Dirigit a tots els Equips Directius dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Javier BAHÓN
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 18/10/2018 [16-20h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 24/09/2018 al 07/10/2018

 

PROFESSORAT NOUVINGUT.

formacio_nouvinguts4

[20h.][Dirigit a tot el professorat nouvingut dels Col·legis Diocesans]

  • Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)
  • Dates i horari: 22/10/2018 de 17 a 21; 26/ 10/2018 de 16 a 20;  16/11/2018 de 16 a 20; 17/11/2018 de 8 a 15:00.
  • Places: 50

inscripcio Des de dia 24/09/2018 al 07/10/2018

 

PATIS EDUCATIUS. Com dissenyar ESPAIS d’aprenentatge (2).

[10h.] [Coordinadors DISSENY PATIS de tots els Col·legis Diocesans de Mallorca]

Ponent: Siro López
Lloc: Sant Josep Obrer (Sebastià Arrom, 3)
Dates i horari: 09/11/2018 de 16-20 i 10/11/2018 de 8:30-14:30 [Atenció horari: hi ha tres cursos el mateix dia. Comprova la compatibilitat!]

 Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

 

AULA COOPERATIVA.

[10h.] [Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans de Mallorca]

Ponent: Almudena Meroño
Lloc: Sant Josep Obrer (Sebastià Arrom, 3)
Dates i horari: 09/11/2018 de 16-20 i 10/11/2018 de 8:30-14:30 [Atenció horari: hi ha tres cursos el mateix dia. Comprova la compatibilitat!]

  Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

 

Aules creatives. L’enginyeria com a recurs per millorar l’aprenentatge.

[10h.] [Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans de Mallorca]

Ponent: Marc Estruch
Lloc: Sant Josep Obrer (Sebastià Arrom, 3)
Dates i horari: 09/11/2018 de 16-20 i 10/11/2018 de 8:30-14:30 [Atenció horari: hi ha tres cursos el mateix dia. Comprova la compatibilitat!]

  Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

Ja tenim Chromebooks! I ara què?

[10h.] [Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans de Mallorca] [Atenció al lloc impartició]

  • Ponent: Andreu Rigo
  • Lloc: Col·legi Bisbe Verger (C/ des Celler, 42 Santanyí)
  • Dates i horari: 23/ 11/2018 de 16:00 a 20:00; 27/11/2018 de 16:45 a 19:45; 4/12/2018 de 16:45 a 19:45.
  • Places: 30

inscripcio   Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

Lideratge Transformacional (Equips Directius)

 

[4h.][Dirigit als Equips Directius dels Col·legis Diocesans]

  • Ponent: Núria Miró
  • Lloc: Raixa
  • Dates i horari: 3/ 12/2018 de 9:00 a 13:30.
  • Places: 60

inscripcio Des de dia 18/10/2018 al 31/10/2018

 

Formació del Professorat 2016-17 (1)

Accions Formatives 1 Trimestre

lectoescriptura

Lectoescriptura amb Ana Teberosky [9h.] [SJO, CC, BV]

[INF, 1-2 PRI]

Ponent: Ana Teberosky
Lloc: Sant Josep Obrer (MDM 67)
Dates i horari: 11/11/2016 16-20h., 12/11/2016 09-14h.
Places: 25

inscripcio     Curs FINALITZAT.

Lectoescriptura amb Maite Sbert [10h.] [SJO, CC, BV]

[INF, 1-2 PRI]

Ponent: Maite Sbert
Lloc: Sant Josep Obrer (RRCC 89)
Dates i horari: 08/11/2016, 22/11/2016, 14/02/2017, 07/03/2017, 25/04/2017  12-14h.
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

ninos-jugando-05

Què espera de la tutoria l’escola de futur? [9h.] [SJO, BV] 

[ESO/BAT/CCFF]

Ponents: Olga Casanova i Lourdes Bazarra
Lloc:
Sant Josep Obrer (MDM 67)
Dates i horari: 
16/12/2016 16-20h., 17/12/2016 09-14h.
Places: 50

inscripcio  Des de dia 04/11/2016 al 14/11/2016

google_educator

Google Educator Essentials [8h.] [SAA] 

[Totes les etapes]

Ponents: Tomeu Castell, Jaime Conde i Miguel Ujeda
Lloc:
Sant Antoni Abat
Dates i horari:
3 grups; 12/12/2016 17-21h., 13/12/2016 17-21h, 14/12/2016 17-21h.
Places: 75

incr-tancades

escoles-en-xarxa-horitzontal

La funció directiva en escoles en xarxa [8h.] [Col·legis Diocesans] 

[Equips directius]

Ponent: Javier Cortés Soriano
Lloc:
Raixa (Sessió 05/12) i Sant Josep Obrer (Sessions 23/01/2017) (MDM 67)
Dates i horari:
05/12/2016  09-14h. 06/02/2017 de 8 a 11h.
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

projecte-direccio

Disseny del Projecte de Direcció [8h.] [Col·legis Diocesans] 

[Equips directius]

Ponent: Oscar González López
Lloc:
Raixa (Sessió 05/12) i Sant Josep Obrer (Sessió 30/01/2017) (MDM 67)
Dates i horari:
05/12/2016  09-14h. 23/01/2017 de 8 a 11h.
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

coaching-educativo

Coaching educatiu per a directius [12h.] [Col·legis Diocesans] 

[Equips directius]

Ponents: Lina Beltrán i Sonia Barceló
Lloc:
Raixa (Sessió 05/12) i Sant Josep Obrer (Sessions 20/03,  08/05) (MDM 67)
Dates i horari:
05/12/2016  09-14h. 20/03/2017 de 9 a 14h. 08/05/2017 de 9 a 11h
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

mediacio

Gestió de la Convivència i Prevenció de Conflictes [8h.] [FJB] 

[Totes les etapes]

Ponents: Asun Gallardo Bonet
Lloc:
Fra Joan Ballester (Campos)
Dates i horari: 
15/12/2016 de 17 a 19, 16/12/2016 de 16 a 20 i  19/12/2016 de 17 a 19
Places: 25

inscripcio    Des de dia 14/11/2016 al 18/11/2016