All posts by Fundació Diocesana

Tercer trimestre

Accions Formatives 3r Trimestre 

Foto_Natalia_Mangado-removebg

Eines d’avaluació a Secundària a la Immaculada

[10h][Dirigit a tot el professorat de Secundària i batxillerat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Natalia Mangado Abad
LLOC: La Immaculada
(Carrer de Robert Graves, 38, 07015, Palma)
HORARI:
Divendres 01/04/22 [15:30-19:30h] i Dissabte 02/04/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio  OBERTA

.

almudena

Eines per avaluar a l’etapa d’infantil i primària a la Immaculada

[10h][Dirigit a les etapes d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Almudena Meroño Angulo
LLOC: La Immaculada
(Carrer de Robert Graves, 38, 07015, Palma) 
HORARI:
Divendres 01/04/22 [15:30-19:30h] i Dissabte 02/04/22 [08:30-14:30h]. 
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

.

Albert Campos Ribot

Ludificació completa a partir del quadern d’observació

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Albert Campos Ribot
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 08/04/22 [17:00-20:00h], Dissabte 09/04/22 [09:00-12:00h] i Divendres 29/04/22 [17:00-20:00h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

.

restauratives

Intervenció educativa en trastorn de l’espectre autista

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Rafael Rosselló Amengual i Carmen Gutiérrez García
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma)
HORARI:
Dilluns 11/04/22 [17:00-20:00h], Dimarts 12/04/22 [17:00-20:00h] i Dimecres 13/04/22 [17:00-20:00h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

.

helloquence-5fNmWej4tAA-unsplash

Creació de continguts TIC

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Andrea Fernández Cerdan
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Dilluns 25/04/22 [17:00-20:00h], Dimarts 26/04/22 [17:00-20:00h] i Dimecres 27/04/22 [17:00-20:00h].
PLACES:
30

inscripcio ACTUALITZANT

.

foto rosabel rodríguez

L’alumnat amb Altes Capacitats Intel·lectuals en Educació Primària

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Rosa Isabel Rodríguez Rodríguez
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 06/05/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 07/05/22 [09:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio ACTUALITZANT

.

almudena

Documentació i disseny gràfic: recursos a l’aula

[10h][Dirigit a les etapes d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Almudena Meroño Angulo
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 06/05/22 [15:00-20:00h] i Dissabte 07/05/22 [09:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio ACTUALITZANT

.

app-puigpunyent-1

Avaluació competencial a primària i secundària al Santa Maria

[10h][Dirigit a les etapes de primària i secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Bartomeu Antoni Castell Leal
LLOC: Santa Maria
(Carrer de l’Almirall Cervera, 2, 07014, Palma)
HORARI:
Divendres 20/05/22 [15:00-20:00h] i Dissabte 21/05/22 [08:30-13:30h].
PLACES:
30

inscripcio ACTUALITZANT

.

Coral-Elizondo

Disseny universal per al aprenentatge

[10h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: María del Coral Elizondo Carmona
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 20/05/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 21/05/22 [08:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio ACTUALITZANT

.

Foto Miguel Cánovas

Avaluació competencial i nou currículum de la ESO

[10h][Dirigit a la etapa de secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Miguel Cánovas Martínez
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 27/05/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 28/05/22 [08:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio ACTUALITZANT

.

app-puigpunyent-1

Avaluació competencial a secundària al Sant Pere

[10h][Dirigit a la etapa de secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Bartomeu Antoni Castell Leal
LLOC: Sant Pere
(Carrer Baltasar Valentí, 76, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 03/06/22 [15:00-20:00h] i Dissabte 04/06/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio ACTUALITZANT

Segon trimestre

Accions Formatives 2n Trimestre

Foto_Tomeu_Castell

Avaluació competencial a secundària al Sant Antoni Abat

[10h][Dirigit a tot el professorat de Secundària i batxillerat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Bartomeu Antoni Castell Leal
LLOC: Sant Antoni Abat
(Carrer de Sant Joan de la Creu, 58, 07198, Son Ferriol)
HORARI:
Dimecres 16/02/22 [15:30-18:00h], Dijous 03/03/22 [15:30-18:00h], Dimecres 16/03/22 [15:30-18:00h] i Dimecres 30/03/22 [15:30-18:00h]. 
PLACES:
30

inscripcio  OBERTA

 

Antonio domingo

Neuroaprentatge: Propostes Educatives per al S.XXI

[10h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Antonio Domigo Ruiz
LLOC: Sant Josep Obrer primària
(Carrer Reis Catòlics, 89, 07007, Palma)
HORARI:
Divendres 18/02/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 19/02/22 [08:30-14:30h]. 
PLACES:
30

inscripcio  OBERTA

 

Foto_Tomeu_Castell

Avaluació competencial a infantil i primària a Sant Antoni Abat

[10h][Dirigit a tot el professorat d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Bartomeu Antoni Castell Leal
LLOC: Sant Antoni Abat
(Carrer de Sant Joan de la Creu, 58, 07198, Son Ferriol)
HORARI:
Dimecres 23/02/22 [16:30-19:00h], Dimecres 09/03/22 [16:30-19:00h], Dimecres 23/03/22 [16:30-19:00h] i Dimecres 06/04/22 [16:30-19:00h].
PLACES:
30

inscripcio  OBERTA

 

Taize 06

Competència espiritual: Pregunta, escolta, diàleg. Treball de camp a l’aula

[10h][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Martí Vallès Mir
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 04/03/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 05/03/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio  OBERTA

 

emociones1

Cultura del pensament

[10h][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Bartolomé Berrocal Vela
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 04/03/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 05/03/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

 

collaboration-community-cooperation-461049

Aprenentatge cooperatiu a l’etapa d’infantil i primer cicle de primària

[12h][Dirigit a tot el professorat d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Laura Monzó Lozano
LLOC: Fra Joan Ballester
(Carrer Pere Alzina, s/n, 07630, Campos)
HORARI:
Dimarts 08/03/22 [17:30-20:30h], Dijous 10/03/22 [17:30-20:30h], Dimarts 22/03/22 [17:30-20:30h] i Dijous 24/03/22 [17:30-20:30h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

 

Coral-Elizondo

Àmbits per a l’aprenentatge. Una proposta interdisciplinària

[10h][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: María del Coral Elizondo Carmona
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 11/03/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 12/03/22 [08:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio  TANCADA

 

collaboration-community-cooperation-461049

Aprenentatge cooperatiu a l’etapa de secundària

[12h][Dirigit a tot el professorat de secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Laura Monzó Lozano
LLOC: Fra Joan Ballester
(Carrer Pere Alzina, s/n, 07630, Campos)
HORARI:
Dimarts 15/03/22 [17:30-20:30h], Dijous 17/03/22 [17:30-20:30h], Dimarts 29/03/22 [17:30-20:30h] i Dijous 31/03/22 [17:30-20:30h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

 

joan-carles-campos-1

Dinamitza la teva aula amb les Tecnologies d’Aprenentatge i Coneixement

[9h][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Juan Carlos Campos Palazón
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008 ,Palma)
HORARI:
Divendres 18/03/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 19/03/22 [09:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

 

almudena

Avaluació dels projectes dins l’aula. Seguiment.

[8h][Dirigit a tot el professorat de primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Almudena Meroño Angulo
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 18/03/22 [10:00-14:00h] i [16:00-20:00h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

 

Podcast-bbva

El podcast com a eina educativa: La conquesta des de l’àudio

[10h][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Maitane Moreno Oroz
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 25/03/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 26/03/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio OBERTA

Primer Trimestre

Accions Formatives 1r Trimestre 2021/22

Foto Vicenç Rul·lan

Enfocament relacional i restauratiu, per a una bona convivència.

[8h][Dirigit a tot el professorat d’infantil dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: María de los Ángeles Vaquero Mas 
LLOC: Sant Josep Obrer infantil 
(Carrer Passatge Pic Peñalara, 1a, 07008 Palma)
HORARI: Divendres 26/11/21 [16:00-19:00h] i Dissabte 27/11/21 [08:30-13:30h]
PLACES: 30

Ja tenim les noves dates! Torna a inscriure-te

inscripcio TANCADA

Foto Cristina Martínez

Taller d’observació i acompanyament a l’aula.

[8h][Dirigit a tot el professorat d’infantil dels Col·legis Diocesans]

PONNET: Cristina Áurea Martínez Sampietro
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma)
HORARI:
Dijous 09/09/21 [09:00-13:00h] i Dimecres 26/01/22 [16:00-20:00h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

Foto Marina y Mª Àngels

  ComunicaLab. Lectoescriptura a educació primària.

[2h][Dirigit a tot el professorat de primària dels Col·legis Diocesans] [No homologat]

PONNET: Maria Àngels Nievas Morcillo i Marina Cabot Prats
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Dimarts 28/09/21 [16:00-18:00h] 

inscripcio TANCADA

RafelBisquerra

Educació emocional a infantil.

[40h][Dirigit a tot el professorat d’infantil dels Col·legis Diocesans]

PONNET:  Mari Creu Royo García i Rafel Bisquerra Alzina
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma) (Sessions de 17:00-19:00 online)
HORARI:
Divendres 01/10/21 [16:00-20:00h], Dissabte 02/10/21 [08:30-14:30h], Divendres 05/11/21 [16:00-20:00h], Dissabte 06/11/21 [08:30-14:30h], Dimecres 01/12/2021 [17:00-19:00h], Dimarts 18/01/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 16/02/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 16/03/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 25/05/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 29/06/2022 [09:00-14:00h] i Dijous 30/06/2022 [09:00-14:00h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

RafelBisquerra

Educació emocional a primària.

[40h][Dirigit a tot el professorat de primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: María Navarrete Fa i Rafel Bisquerra Alzina
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma) (Sessions de 17:00-19:00 online)
HORARI:
Divendres 01/10/21 [16:00-20:00h], Dissabte 02/10/21 [08:30-14:30h], Divendres 05/11/21 [16:00-20:00h], Dissabte 06/11/21 [08:30-14:30h], Dimecres 01/12/2021 [17:00-19:00h], Dimarts 18/01/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 16/02/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 16/03/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 25/05/2022 [17:00-19:00h], Dimecres 29/06/2022 [09:00-14:00h] i Dijous 30/06/2022 [09:00-14:00h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

RafelBisquerra

Educació emocional a secundària.

[40h][Dirigit a tot el professorat de secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: María Navarrete Fa i Rafel Bisquerra Alzina
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma) (Sessions de 15:00-17:00 online)
HORARI:
Divendres 01/10/21 [16:00-20:00h], Dissabte 02/10/21 [08:30-14:30h], Divendres 05/11/21 [16:00-20:00h], Dissabte 06/11/21 [08:30-14:30h], Dimecres 01/12/2021 [15:00-17:00h], Dimarts 18/01/2022 [15:00-17:00h], Dimecres 16/02/2022 [15:00-17:00h], Dimecres 16/03/2022 [15:00-17:00h], Dimecres 25/05/2022 [15:00-17:00h], Dimecres 29/06/2022 [09:00-14:00h] i Dijous 30/06/2022 [09:00-14:00h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

8ab0963e-7588-4726-bb83-324686b074e1

 Aprenem per avaluar i avaluam per aprendre

[10h][Dirigit a tot el professorat de primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Mercedes Jaume Bosch i Bartolomé Berrocal Vela
LLOC: Sant Josep Obrer Primària
(C/ Reis catòlics, 89 07007. Palma
HORARI:
Dimarts 05/10/21 [12:00-14:00h], Dimarts 19/10/21 [12:00-14:00h], Dimarts 26/10/21 [12:00-14:00h], Dimarts 02/11/21 [12:00-14:00h], Dimarts 09/11/21 [12:00-14:00h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 Com iniciar-se en el treball per projectes des de la pràctica

[8h][Dirigit a tot el professorat d’infantil dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Maria Del Mar Oliver Torres i Silvia Llompart Llompart
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008. Palma
HORARI:
Dimarts 05/10/21 [16:00-19:00h], Dimarts 26/10/21 [16:00-19:00h] i Dijous 18/11/21 [16:00-18:00h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

llegint

 Estratègies metodològiques competencials i l’avaluació formadora a primària

[10h][Dirigit a tot el professorat de primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Nuria Murillo Guerrero
LLOC: Sant Josep Obrer Primària
(C/ Reis catòlics, 89 07007. Palma
HORARI:
Divendres 15/10/21 [16:00-20:00h] i Dissabte 16/10/21 [08:30-14:30h] 
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

almudena

Projectes de comprensió a Infantil i Primària 

[10h][Dirigit a tot el professorat d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Almudena Meroño Angulo
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008. Palma
HORARI:
Divendres 15/10/21 [16:00-20:00h] i Dissabte 16/10/21 [08:30-14:30h] 
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

Foto_Natalia_Mangado-removebg

Projectes de Comprensió a Secundària i Batxillerat

[10h][Dirigit a tot el professorat de secundària i batxillerat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Natalia Mangado Abad
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008. Palma)
HORARI:
Divendres 15/10/21 [16:00-20:00h] i Dissabte 16/10/21 [08:30-14:30h] 
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

Foto Nouvinguts

Formació Professorat Nouvingut

[10h][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Maria Àngels Nievas Morcillo, Marina Cabot Prats, Adela Garcia – Abadillo Muntaner, Eva María Martorell Conde, Alfonso Pacheco Cifuentes i Urko Cuevas Gómez
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 22/10/21 [16:00-20:00h] i Dissabte 23/10/21 [08:30-14:30h] 
PLACES:
60

inscripcio TANCADA

 

almudena

Avaluació a l’etapa d’infantil

[10h][Dirigit a tot el professorat d’infantil dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Almudena Meroño Angulo
LLOC: Sant Josep Obrer infantil
(Carrer Passatge Pic Peñalara, 1a, 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 29/10/21 [15:00-20:00h] i Dissabte 30/10/21 [09:00-14:00h] 
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

Foto Miguel Cánovas

Avaluació competencial: concreció a l’aula

[10h][Dirigit a tot el professorat de secundària i Batxillerat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Miguel Cánovas Martínez
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 29/10/21 [16:00-20:00h] i Dissabte 30/10/21 [08:00-14:00h] 
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

foto rosabel rodríguez

Altes capacitats a Batxillerat

[8h][Dirigit a tot el professorat de Batxillerat dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Rosa Isabel Rodríguez Rodríguez
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 12/11/21 [16:00-20:00h] i Dissabte 19/11/21 [16:00-20:00h] 
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

500

Classes d’idiomes eficients

[15h][Dirigit a tot el professorat d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Hélène Colinet
LLOC: Sant Josep Obrer Primària
(C/ Reis Catòlics, 89 07007. Palma
HORARI:
Divendres 12/11/21 [15:00-18:00h], Divendres 19/11/21 [15:00-18:00h], Divendres 21/01/22 [15:00-18:00h], Divendres 04/02/22 [15:00-18:00h] i Divendres 11/02/22 [15:00-18:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

 

FOTO OlgaLourdesArcix

Com gestionar i coordinar equips docents

[10h][Dirigit a tot l’equip directiu dels Col·legis Diocesans] 

PONNET: Olga Casanova Caballero
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 26/11/21 [16:00-20:00h] i Dissabte 27/11/21 [08:30-14:30h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA