All posts by ccaparros

Formació 3r trimestre 19-20

Accions Formatives 3r Trimestre 2019/20

SI ALGUN ENLLAÇ A LA INSCRIPCIÓ NO FUNCIONA, VOL DIR QUE ENCARA HI ESTAM FENT FEINA DE VALENT.

Actualitzat: 09/03/20

COOPERANT APRENEM MÉS I MILLOR

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Cristina CAPARRÓS i Agustí PUIGSERVER
Lloc: Santa Maria (Carrer de l’Almirall Cervera, 2, 07014 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 20/04/20 
[16:15-19:15h], 28/04/20 [16:15-19:15h] i 06/05/20 [16:15-19:15h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 20/03/2020

 

FES-LI UN LLOC AL GEOGEBRA A LA TEVA AULA

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Carlos GIMÉNEZ
Lloc: Sant Pere (C/ Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 24/04/20
[16-20h] i 25/04/20 [8:30h-14:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 20/03/2020

PROJECTES I TAC

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Juan Carlos CAMPOS
Lloc: Sant Josep (C/ Sebastià Arrom, 3, 07008 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 24/04/20
[16-20h] i 25/04/20 [8:30h-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 20/03/2020

AVALUAR PER APRENDRE, AVALUAR PER COMPROVAR APRENENTATGES

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Neus Sanmartí
Lloc: Sant Josep (C/ Sebastià Arrom, 3, 07008 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 24/04/20
[16-20h] i 25/04/20 [8:30h-14:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 20/03/2020

COOPERANT APRENEM MÉS I MILLOR

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Cristina CAPARRÓS i Agustí PUIGSERVER
Lloc: Sant Josep Obrer (Carrer Sebastià Arrom, 3, 07001 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 8/05/20
[16:00-20:00h] i 9/05/20 [8:30-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 03/04/2020

COMPETÈNCIES EMOCIONALS PER AL BENESTAR I LA FORMACIÓ INTEGRAL HUMANA

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Raúl GENOVÉS
Lloc: Bisbe Verger (C/ Des Celler, 44 – Santanyí)

Dates i horari: 15/05/20
[16-20h] i 16/05/20 [8:30h-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 20/04/2020

 

 

COOPERANT APRENEM MÉS I MILLOR

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Cristina CAPARRÓS i Agustí PUIGSERVER
Lloc: Sant Antoni Abat (Carrer de Sant Joan de la Creu, 58, 07198 Son Ferriol, Illes Balears)

Dates i horari: 15/05/20
[16:00-20:00h] i 16/05/20 [8:30-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 03/04/2020

PROJECTES DE COMPRENSIÓ COOPERATIUS [PRIMÀRIA]

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Almudena MEROÑO
Lloc: Sant Josep Obrer (Carrer Sebastià Arrom, 3, 07001 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 22/05/20
[16-20h] i 23/05/20 [8:30h-14:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 03/04/2020

ELS PROJECTES DE COMPRENSIÓ, UNA METODOLOGIA INNOVADORA [PROFUNDITZACIÓ A SECUNDÀRIA]

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Natàlia MANGADO
Lloc: Sant Josep Obrer (Carrer Sebastià Arrom, 3, 07001 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 22/05/20
[16-20h] i 23/05/20 [8:30h-14:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 03/04/2020

REIMAGINAM L’AULA DE LLENGÜES

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Cristina CAPARRÓS
Lloc: Sant Pere (C/ Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 22/05/20
[16-20h] i 23/05/20 [8:30h-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 03/04/2020

COMPETÈNCIES EMOCIONALS PER AL BENESTAR I LA FORMACIÓ INTEGRAL HUMANA

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Raúl GENOVÉS
Lloc: Sant Pere (C/ Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 22/05/20
[16-20h] i 23/05/20 [8:30h-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 03/04/2020

DISSENY UNIVERSAL PER A L’APRENENTATGE

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Coral ELIZONDO
Lloc: Sant Josep Obrer (Carrer Sebastià Arrom, 3, 07001 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 29/05/20
[16-20h] i 30/05/20 [8:30h-14:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 03/04/2020

Formació del Professorat Primer Trimestre 2019-20

Accions Formatives

1r Trimestre 2019-20

MEDIADORS DEL PENSAMENT

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Javier BAHÓN
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 4/10/2019 [16-20h] i 5/10/2019 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio OBERT FINS A OMPLIR PLACES

 

HABILITATS MINDFULNESS PER A DOCENTS

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Fernando TOBÍAS
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 25/10/19 [16-20h] i 26/10/2019 [8:30h.-14:30h.]

SEGONA CONVOCATÒRIA: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-14:30h.]
Places: 30 a cada taller

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 5/10/2019

 

FORMACIÓ DEL PROFESSORAT NOVINGUT – Canvi de dates

[9h.][Dirigit al professorat nouvingut dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Urko CUEVAS, Agustí PUIGSERVER, Josep Lluís LLEDÓ i Eva MARTORELL
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 27/09/2019 al 14/10/2019

 

COORDINACIÓ INTERCENTRES EN ELS EQUIPS DE PASTORAL – Canvi de seu i dates

[12h.][Dirigit als Coordinadors de Pastoral dels Centres Diocesans]

Ponent: Urko CUEVAS, Toni MORENO
Lloc: CC Santa Maria, CC Santa Magdalena Sofia, Escolania de Lluc

Dates i horari: 24/10/19, 13/2/20, 28/5/20

Places: 30

inscripcio Fins dia 15 d’octubre

 

ELS PROJECTES DE COMPRENSIÓ: UNA METODOLOGIA INNOVADORA

[10h.][Dirigit al professorat de Secundària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Natalia MANGADO
Lloc: Santa Magdalena Sofia (C/ Francesc Martí i Mora 42, 07011 Palma)

Dates i horari: 8/11/19 [de 16 a 20h], 9/11/19 [de 8:30 a 14:30h]

Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 15/10/2019

 

PROJECTES DE COMPRENSIÓ A L’AULA COOPERATIVA

[10h.][Dirigit al professorat d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Almudena MEROÑO
Lloc: Santa Magdalena Sofia (C/ Francesc Martí i Mora 42, 07011 Palma)

Dates i horari: 8/11/19 [de 16 a 20h], 9/11/19 [de 8:30 a 14:30h]

Places: 30

inscripcio Des de dia 20/09/2019 al 15/10/2019

 

UN VIATGE CAP A L’INTERIOR DE LA PERSONA

[20h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Josean MANZANOS
Lloc: SANTA MAGDALENA SOFIA (Carrer de Francesc Martí i Móra, 42, 07011 Palma)

Dates i horari:  
8/11/19 [de 16 a 21h], 9/11/19 [de 9 a 14h]7/02/20 [de 16 a 21h] i 8/02/20 [de 9 a 14h]
Places: 30

inscripcio Des de dia 20/09/2019 al 20/10/2019

 

 

COMPETÈNCIES EMOCIONALS PER AL BENESTAR I LA FORMACIÓ INTEGRAL HUMANA

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Raúl GENOVÉS
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-13:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

MATEMÀTIQUES COMPETENTS PER A LA VIDA

[9h.][Dirigit al professorat de TOTES les etapes dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Miquel SIQUIER
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-13:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 7/11/2019

 

CREACIÓ AUDIOVISUAL A L’AULA

[9h.][Dirigit a tot el professorat  dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Héctor VIDAL
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 15/11/19 [16-20h] i 16/11/2019 [8:30h.-13:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

AVALUACIÓ COMPETENCIAL

[9h.][Dirigit a tot el professorat  dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Tomeu CASTELL
Lloc: La Immaculada (Carrer Robert Graves 38, 07015 Palma)

Dates i horari: 19/11/19
[16:30h-19:30h], 4/02/2020 [16:30h-19:30h] i 25/02/2020 [16:30h-19:30h]
Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 30/10/2019

 

PROJECTES I TAC [3ª convocatòria]

[10h.][Dirigit preferentment a professorat d’ESO i Batxiller]

Ponent: Rosa LIARTE
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 29/11/19 [16-20h] i 30/11/2019 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

VISUAL THINKING [3ª Convocatòria]

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Garbiñe LARRALDE
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 29/11/19 [16-20h] i 30/11/2019 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 16/09/2019 al 30/10/2019

 

LA PSICOMOTRICITAT A INFANTIL I PRIMÀRIA

[28h.][Dirigit al professorat d’infantil i primer cicle de primària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Cristina MARTÍNEZ
Lloc: Sant Pere (C/ Baltassar Valentí 76, 07008 Palma)

Dates i horari: 29/11/19
[de 16 a 20h], 30/11/19 [de 8:30 a 13:30h], 14/02/20 [de 16 a 20h], 15/02/20 [de 8:30 a 13:30h],  29/06/20 [de 9 a 14h] i 30/06/20 [de 9 a 14h]
Places: 30

inscripcio Des de dia 23/09/2019 al 30/10/2019