All posts by agustipuigserver

Primer Trimestre

Accions Formatives 1r Trimestre 2020/21

Actualitzat: 02/10/20

COM INNOVAM A EDUCACIÓ INFANTIL? Projectes de comprensió, pensament i creativitat

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Antònia MARTORELL SIQUIER
Lloc: Sant Antoni Abat (Carrer de Sant Joan de la Creu, 58, 07198 Son Ferriol, Illes Balears)
Dates i horari: 13/10/20 [16:30-18:30h], 14/10/20 [16:30-18:30h], 01/12/20 [16:30-18:30h], 16/02/21 [16:30-18:30h]  i 27/04/21 [16:30-18:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 05/10/20

Ensenyar a “SER”. Una competència tutorial.

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Josean MANZANOS
Lloc: VIDEOCONFERÈNCIA 

Dates i horari: 17/10/20
[12:00-14:00h], 07/11/20 [12:00-14:00h], 19/02/21 [17:00-20:00h], i 20/02/21 [10:00-13:00h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 08/10/2020

AVALUAR PER APRENDRE, AVALUAR PER COMPROVAR APRENENTATGES

[15h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Neus Sanmartí
Lloc: VIDEOCONFERÈNCIA

Dates i horari: 23/10/20
[13:00-14:30h], 06/11/20 [13:00-14:30h], 27/11/20 [13:00-14:30h], 04/12/20 [13:00-14:30h], 29/01/21 [13:00-14:30h], 19/02/21 [13:00-14:30h], 05/03/21 [13:00-14:30h], 19/03/21 [13:00-14:30h], 16/04/21 [13:00-14:30h] i 07/05/21 [13:00-14:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 15/10/2020

DISSENY UNIVERSAL PER A L’APRENENTATGE

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Coral ELIZONDO
Lloc: VIDEOCONFERÈNCIA

Dates i horari: 16/10/20
[13:00-15:00h], 13/11/20 [13:00-15:00h], 22/01/21 [13:00-15:00h], 12/02/21 [13:00-15:00h], 28/04/21 [13:00-15:00h] i 14/05/21 [13:00-15:00h] 
Places: 30

inscripcio Fins dia 16/10/2020

FORMACIÓ DEL PROFESSORAT NOVINGUT

[10h.][Dirigit al professorat nouvingut dels Col·legis Diocesans]

Urko CUEVAS, Agustí PUIGSERVER, Eva MARTORELL i Alfonso PACHECO
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 23/10/20
[16-20h] i 24/10/2020 [8:30h.-14:30h.]

Places: 60

inscripcio Fins dia 15/10/2020

COOPERANT APRENEM MÉS I MILLOR

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Cristina CAPARRÓS i Agustí PUIGSERVER
Lloc: Sant Josep Obrer (Carrer de Sebastià Arrom, 3, 07008 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 27/11/20
[16:00-20:00h] i 28/11/20 [8:30-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 19/11/2020

Formació del Professorat 2019-20(SEGON TRIMESTRE)

Accions Formatives 2n Trimestre

DOCUMENTACIÓ I DISSENY GRÀFIC

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Almudena MEROÑO
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 31/01/2020 [16-20h] i 1/02/2020 [8:30h.-14:30h.]

Places: 30

inscripcio TANCADA

EDUCAR AMB LES TRES “C”

[15h.][Dirigit al professorat d’infantil, primària i secundària dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Mar ROMERA
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 10, 11, 12 i 13 de febrer de 2020

Places: 30

inscripcio TANCADA

ELS PROJECTES INTERDISCIPLINARIS I LES TAC A LES AULES

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Tomeu CAÑELLAS i Javier HERREROS
Lloc: Bisbe Verger (C/ Des Celler, 44 – Santanyí)

Dates i horari: 5/03/20
[16:15 a 19:15], 12/03/20 [16:15 a 19:15] i 26/03/20 [16:15 a 19:15]
Places: 30

inscripcio TANCAT

COMPETÈNCIES EMOCIONALS PER AL BENESTAR I LA FORMACIÓ INTEGRAL HUMANA

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Raúl GENOVÉS
Lloc: Fra Joan Ballester (C/ Carrer del Pare Alzina, 07630 Campos, Illes Balears)

Dates i horari: 6/03/20
[16-20h] i 7/03/20 [8:30h-13:30h]
Places: 30

inscripcio TANCAT

L’APRENENTATGE SERVEI COM A MOTOR DE CANVI

 

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Anna CARMONA
Lloc: Sant Antoni Abat (Carrer de Sant Joan de la Creu, 58, 07198 Son Ferriol, Illes Balears)
Dates i horari: 13/03/20 
[16-20h] i 14/03/20 [8:30h-13:30h]
Places:30

inscripcio TANCAT     

APROFUNDIMENT EN L’AVALUACIÓ COMPETENCIAL

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Tomeu CASTELL
Lloc: La Immaculada (Carrer de Robert Graves, 38, 07015 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 26/03/20
[16:30-19:30h], 14/05/20 [16:30-19:30h] i 02/06/20 [16:30-19:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 12 de març  

COMPETÈNCIES EMOCIONALS PER AL BENESTAR I LA FORMACIÓ INTEGRAL HUMANA

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Raúl GENOVÉS
Lloc: Monti-Sion (Carrer de Monti-Sion, 35, 07460 Pollença, Illes Balears)

Dates i horari: 27/03/20
[16-20h] i 28/03/20 [8:30h-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 12 de març   

PREVENCIÓ I INTERVENCIÓ RÀPIDA DAVANT EL CONFLICTE

[9h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Francisco CAMPOS i Manuel VILAR
Lloc: Sant Pere (Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma, Illes Balears)

Dates i horari: 27/03/20
[16-20h] i 28/03/20 [8:30h-13:30h]
Places: 30

inscripcio Fins dia 12 de març   

Formació del Professorat 2018-19(3R)

Accions Formatives 3r Trimestre 

Projectes de Comprensió Cooperatius (3ra convocatòria)

Ponent: Almudena Meroño

Dirigit: Professorat Col·legis Diocesans de Mallorca

Lloc, dates i horari:

  • Santa Magdalena Sofia. Carrer de Francesc Martí i Móra, 42, 07011 Palma.
  • Divendres 3 de maig de 16 a 20h
  • Dissabte 4 de maig de 8:30 a 13:30h

 Des de dia 27/02/2019 al 22/03/2019

Introducció a l’avaluació Competencial

Ponent: Tomeu Castell

Dirigit: Professorat Col·legis Diocesans de Mallorca

Lloc, dates i horari: Col.legi La Immaculada, C/Robert Graves 38, 070015 Palma

  • Dijous 23 de maig de 16:30 a 19:30
  • Dimecres 29 de maig de 16:30 a 19:30
  • Dimecres 5 de juny de 16:30 a 19:30

 Des de dia 27/02/2019 al 30/04/2019

 

Formació del Professorat 2018-19 (1)

Accions Formatives

1 Trimestre

EINES DIDÀCTIQUES I METODOLÒGIQUES PER A LA INNOVACIÓ I MILLORA EDUCATIVA

[10h.][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Javier BAHÓN
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 19/10/2018 [16-20h] i 20/10/2018 [8:30h.-14:30h.]

Places: 120

inscripcio Des de dia 24/09/2018 al 07/10/2018

EQUIPS DIRECTIUS: PLA ESTRATÈGIC I PROJECTE EDUCATIU. NOUS TEMPS, NOUS ENFOCAMENTS.

[10h.][Dirigit a tots els Equips Directius dels Col·legis Diocesans]

Ponent: Javier BAHÓN
Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)

Dates i horari: 18/10/2018 [16-20h.]

Places: 30

inscripcio Des de dia 24/09/2018 al 07/10/2018

 

PROFESSORAT NOUVINGUT.

formacio_nouvinguts4

[20h.][Dirigit a tot el professorat nouvingut dels Col·legis Diocesans]

  • Lloc: Sant Josep Obrer (C/ Sebastià Arrom, 3)
  • Dates i horari: 22/10/2018 de 17 a 21; 26/ 10/2018 de 16 a 20;  16/11/2018 de 16 a 20; 17/11/2018 de 8 a 15:00.
  • Places: 50

inscripcio Des de dia 24/09/2018 al 07/10/2018

 

PATIS EDUCATIUS. Com dissenyar ESPAIS d’aprenentatge (2).

[10h.] [Coordinadors DISSENY PATIS de tots els Col·legis Diocesans de Mallorca]

Ponent: Siro López
Lloc: Sant Josep Obrer (Sebastià Arrom, 3)
Dates i horari: 09/11/2018 de 16-20 i 10/11/2018 de 8:30-14:30 [Atenció horari: hi ha tres cursos el mateix dia. Comprova la compatibilitat!]

 Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

 

AULA COOPERATIVA.

[10h.] [Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans de Mallorca]

Ponent: Almudena Meroño
Lloc: Sant Josep Obrer (Sebastià Arrom, 3)
Dates i horari: 09/11/2018 de 16-20 i 10/11/2018 de 8:30-14:30 [Atenció horari: hi ha tres cursos el mateix dia. Comprova la compatibilitat!]

  Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

 

Aules creatives. L’enginyeria com a recurs per millorar l’aprenentatge.

[10h.] [Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans de Mallorca]

Ponent: Marc Estruch
Lloc: Sant Josep Obrer (Sebastià Arrom, 3)
Dates i horari: 09/11/2018 de 16-20 i 10/11/2018 de 8:30-14:30 [Atenció horari: hi ha tres cursos el mateix dia. Comprova la compatibilitat!]

  Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

Ja tenim Chromebooks! I ara què?

[10h.] [Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans de Mallorca] [Atenció al lloc impartició]

  • Ponent: Andreu Rigo
  • Lloc: Col·legi Bisbe Verger (C/ des Celler, 42 Santanyí)
  • Dates i horari: 23/ 11/2018 de 16:00 a 20:00; 27/11/2018 de 16:45 a 19:45; 4/12/2018 de 16:45 a 19:45.
  • Places: 30

inscripcio   Des de dia 24/09/2018 al 14/10/2018

Lideratge Transformacional (Equips Directius)

 

[4h.][Dirigit als Equips Directius dels Col·legis Diocesans]

  • Ponent: Núria Miró
  • Lloc: Raixa
  • Dates i horari: 3/ 12/2018 de 9:00 a 13:30.
  • Places: 60

inscripcio Des de dia 18/10/2018 al 31/10/2018

 

Formació del Professorat 2016-17 (1)

Accions Formatives 1 Trimestre

lectoescriptura

Lectoescriptura amb Ana Teberosky [9h.] [SJO, CC, BV]

[INF, 1-2 PRI]

Ponent: Ana Teberosky
Lloc: Sant Josep Obrer (MDM 67)
Dates i horari: 11/11/2016 16-20h., 12/11/2016 09-14h.
Places: 25

inscripcio     Curs FINALITZAT.

Lectoescriptura amb Maite Sbert [10h.] [SJO, CC, BV]

[INF, 1-2 PRI]

Ponent: Maite Sbert
Lloc: Sant Josep Obrer (RRCC 89)
Dates i horari: 08/11/2016, 22/11/2016, 14/02/2017, 07/03/2017, 25/04/2017  12-14h.
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

ninos-jugando-05

Què espera de la tutoria l’escola de futur? [9h.] [SJO, BV] 

[ESO/BAT/CCFF]

Ponents: Olga Casanova i Lourdes Bazarra
Lloc:
Sant Josep Obrer (MDM 67)
Dates i horari: 
16/12/2016 16-20h., 17/12/2016 09-14h.
Places: 50

inscripcio  Des de dia 04/11/2016 al 14/11/2016

google_educator

Google Educator Essentials [8h.] [SAA] 

[Totes les etapes]

Ponents: Tomeu Castell, Jaime Conde i Miguel Ujeda
Lloc:
Sant Antoni Abat
Dates i horari:
3 grups; 12/12/2016 17-21h., 13/12/2016 17-21h, 14/12/2016 17-21h.
Places: 75

incr-tancades

escoles-en-xarxa-horitzontal

La funció directiva en escoles en xarxa [8h.] [Col·legis Diocesans] 

[Equips directius]

Ponent: Javier Cortés Soriano
Lloc:
Raixa (Sessió 05/12) i Sant Josep Obrer (Sessions 23/01/2017) (MDM 67)
Dates i horari:
05/12/2016  09-14h. 06/02/2017 de 8 a 11h.
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

projecte-direccio

Disseny del Projecte de Direcció [8h.] [Col·legis Diocesans] 

[Equips directius]

Ponent: Oscar González López
Lloc:
Raixa (Sessió 05/12) i Sant Josep Obrer (Sessió 30/01/2017) (MDM 67)
Dates i horari:
05/12/2016  09-14h. 23/01/2017 de 8 a 11h.
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

coaching-educativo

Coaching educatiu per a directius [12h.] [Col·legis Diocesans] 

[Equips directius]

Ponents: Lina Beltrán i Sonia Barceló
Lloc:
Raixa (Sessió 05/12) i Sant Josep Obrer (Sessions 20/03,  08/05) (MDM 67)
Dates i horari:
05/12/2016  09-14h. 20/03/2017 de 9 a 14h. 08/05/2017 de 9 a 11h
Places: 25

inscripcio    Curs tancat. Totes les places estan cobertes.

mediacio

Gestió de la Convivència i Prevenció de Conflictes [8h.] [FJB] 

[Totes les etapes]

Ponents: Asun Gallardo Bonet
Lloc:
Fra Joan Ballester (Campos)
Dates i horari: 
15/12/2016 de 17 a 19, 16/12/2016 de 16 a 20 i  19/12/2016 de 17 a 19
Places: 25

inscripcio    Des de dia 14/11/2016 al 18/11/2016