Tercer trimestre

Accions Formatives 3r Trimestre 

Foto_Natalia_Mangado-removebg

Eines d’avaluació a Secundària a la Immaculada

[10h][Dirigit a tot el professorat de Secundària i batxillerat dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Natalia Mangado Abad
LLOC: La Immaculada
(Carrer de Robert Graves, 38, 07015, Palma)
HORARI:
Divendres 01/04/22 [15:30-19:30h] i Dissabte 02/04/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

almudena

Eines per avaluar a l’etapa d’infantil i primària a la Immaculada

[10h][Dirigit a les etapes d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Almudena Meroño Angulo
LLOC: La Immaculada
(Carrer de Robert Graves, 38, 07015, Palma) 
HORARI:
Divendres 01/04/22 [15:30-19:30h] i Dissabte 02/04/22 [08:30-14:30h]. 
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

restauratives

Intervenció educativa en trastorn de l’espectre autista

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Rafael Rosselló Amengual i Carmen Gutiérrez García
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008 Palma)
HORARI:
Dilluns 11/04/22 [17:00-20:00h], Dimarts 12/04/22 [17:00-20:00h] i Dimecres 13/04/22 [17:00-20:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

helloquence-5fNmWej4tAA-unsplash

Creació de continguts TIC

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Andrea Fernández Cerdan
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Dilluns 25/04/22 [17:00-20:00h], Dimarts 26/04/22 [17:00-20:00h] i Dimecres 27/04/22 [17:00-20:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Albert Campos Ribot

Ludificació completa a partir del quadern d’observació

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Albert Campos Ribot
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres XX/04/22 [XX:00-XX:00h] i Dissabte XX/04/22 [XX:00-XX:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Foto Cristina Martínez

Taller d’observació i acompanyament a l’aula 3era part

[4h][Dirigit als participants que han cursat la 1era i 2na part dels Col·legis Diocesans] [No homologat]

PONENT: Cristina Áurea Martinez Sampietro
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008, Palma)
HORARI:
Dimarts 03/05/22 [16:00-20:00h]
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

foto rosabel rodríguez

L’alumnat amb Altes Capacitats Intel·lectuals en Educació Primària

[9h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Rosa Isabel Rodríguez Rodríguez
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 06/05/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 07/05/22 [09:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

almudena

Documentació i disseny gràfic: recursos a l’aula

[10h][Dirigit a les etapes d’infantil i primària dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Almudena Meroño Angulo
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 06/05/22 [15:00-20:00h] i Dissabte 07/05/22 [09:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Taize 06

Competència espiritual: Pregunta, escolta, diàleg. Treball de camp a l’aula

[10h][Dirigit a tot el professorat dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Martí Vallès Mir
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3. 07008 Palma)
HORARI:
Divendres 13/05/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 14/05/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

app-puigpunyent-1

Avaluació competencial a primària i secundària al Santa Maria

[10h][Dirigit a les etapes de primària i secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Bartomeu Antoni Castell Leal
LLOC: Santa Maria
(Carrer de l’Almirall Cervera, 2, 07014, Palma)
HORARI:
Divendres 20/05/22 [14:30-19:30h] i Dissabte 27/05/22 [14:30-19:30h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Coral-Elizondo

Disseny universal per al aprenentatge

[10h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: María del Coral Elizondo Carmona
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 20/05/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 21/05/22 [08:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Foto Miguel Cánovas

Avaluació competencial i nou currículum de la ESO

[10h][Dirigit a la etapa de secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Miguel Cánovas Martínez
LLOC: Sant Josep Obrer
(Carrer Sebastià Arrom, 3, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 27/05/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 28/05/22 [08:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

app-puigpunyent-1

Avaluació competencial a secundària al Sant Pere

[10h][Dirigit a la etapa de secundària dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: Bartomeu Antoni Castell Leal
LLOC: Sant Pere
(Carrer Baltasar Valentí, 76, 07008, Palma)
HORARI:
Divendres 03/06/22 [15:00-20:00h] i Dissabte 04/06/22 [08:30-13:30h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Coral-Elizondo

Àmbits per a l’aprenentatge una proposta interdisciplinària a Lluc

[10h][Dirigit a totes les etapes dels Col·legis Diocesans] 

PONENT: María del Coral Elizondo Carmona
LLOC: L’escolania de Lluc
(Plaça Pelegrins, 1, 07315, Escorca)
HORARI:
Divendres 17/06/22 [16:00-20:00h] i Dissabte 18/06/22 [08:30-14:30h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Foto Marina y Mª Àngels

Taller de seguiment en el procés de la lectoescriptura a 4t EI (ComunicaLab)

[2h][Dirigit a tot el professorat de 4t d’educació infantil dels Col·legis Diocesans] [NO HOMOLOGAT]

PONENT: Maria Àngels Nievas Morcillo i Marina Cabot Prats.
LLOC: Aula Virtual
(Google Meet).
HORARI:
Dilluns 27/06/22 [08:00-10:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Foto Marina y Mª Àngels

Taller de seguiment en el procés de la lectoescriptura a 5è EI (ComunicaLab)

[2h][Dirigit a tot el professorat de 5è d’educació infantil dels Col·legis Diocesans] [NO HOMOLOGAT]

PONENT: Maria Àngels Nievas Morcillo i Marina Cabot Prats.
LLOC: Aula Virtual
(Google Meet).
HORARI:
Dilluns 27/06/22 [10:00-12:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Foto Marina y Mª Àngels

Taller de seguiment en el procés de la lectoescriptura a 6è EI (ComunicaLab)

[2h][Dirigit a tot el professorat de 6è d’educació infantil dels Col·legis Diocesans] [NO HOMOLOGAT]

PONENT: Maria Àngels Nievas Morcillo i Marina Cabot Prats.
LLOC: Aula Virtual
(Google Meet).
HORARI:
Dilluns 27/06/22 [12:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Foto Marina y Mª Àngels

Comunicalab Novetats (part I)

[2h][Dirigit a tot el professorat del primer cicle de primària dels Col·legis Diocesans] [NO HOMOLOGAT]

PONENT: Maria Àngels Nievas Morcillo i Marina Cabot Prats.
LLOC: Aula Virtual
(Google Meet).
HORARI:
Dimarts 28/06/22 [12:00-14:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

.

Foto Marina y Mª Àngels

Comunicalab des de zero (part I)

[2h][Dirigit a tot el professorat del primer cicle de primària dels Col·legis Diocesans] [NO HOMOLOGAT]

PONENT: Maria Àngels Nievas Morcillo i Marina Cabot Prats.
LLOC: Sant Pere
(Carrer de Baltasar Valentí, 76, 07008, Palma).
HORARI:
Dimarts 28/06/22 [08:00-12:00h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

Foto Lina y Sonia

Celebrant el benestar emocional

[3h][Dirigit a tot el professorat de primària dels Col·legis Diocesans] [NO HOMOLOGAT]

PONENT: Catalina Beltrán Nadal.
LLOC: Sant Josep Obrer primària 
(Carrer Reis Catòlics, 89, 07007, Palma).
HORARI:
Dimecres 29/06/22 [10:30-13:30h].
PLACES:
30

inscripcio TANCADA

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s